Jak správně změřit velikost prstenu

Jak měřit velikost prstenu?Jak správně změřit velikost prstenu? Návod na měření svépomocí

Velikost prstenu. Zlatník, který má k dispozici profesionální měřící nástroje, tzv. klenotnické kroužky, vám řekne číslo mezi 41-76. Znamená to, že obvod prstu, na kterém budete prsten nosit,  je 41-76 mm.

Pokud jste z Prostějova a okolí, rádi vás zdarma změříme v naší kamenné prodejně. Pro ostatní máme dva návody, jak se změřit svépomocí doma:

 

 

  • Pokud nějaký prsten nosíte, měřte podle něj. Pravítkem změřte jeho vnitřní průměr, vynásobte číslem π (3,14) a získáte přesný obvod prstenu. Příklad: změřili jste 21? Výsledek je 65,94. Zaokrouhlete na 66 a máte velikost prstenu, kterou potřebujete. Tento způsob využijete například v situaci, kdy má být prsten překvapením a obdarovaný nemá dopředu nic tušit.
  • Vyrobte si jednoduchou pomůcku. Z tvrdšího papíru vystřihněte pásek a obtočte jej kolem prstu. V místě, kde se konce proužku protnou, udělejte značku. Výslednou vzdálenost změřte, právě ona značí hledanou velikost prstenu. Na měření určitě nepoužívejte nepřesný krejčovský metr.
Nepřehlédněte: Může se stát, že přestože budete měřit pečlivě, nebude prsten sedět. Nákupem u nás neriskujete, že dostanete šperk, který nebudete moci nosit. Velikost hotového prstenu vám zdarma upravíme.

Při měření nezapomeňte, že:

  • Prsty mohou během dne otékat. Měřte nejlépe ráno, odpočatí a v klidu (ne po cvičení nebo namáhané práci) při pokojové teplotě.
  • Nejširším místem prstu je kloub, přes který budete prsten navlékat.
  • Každý prsten je jiný, i tvar šperku či osazení kameny mohou rozhodovat o tom, jak prsten padne.

Nevíte si rady? Nejste si jisti, zda jste se změřili přesně a máte strach prsten “na dálku” objednat? Spojte se s námi, poradíme a pomůžeme vám. A nezapomeňte, velikost prstenu vám v případě potřeby upravíme zdarma.

Komentáře nejsou povoleny.