Šperky a typologie podle ročních období

Je známo, že šperky lze vybírat podle mnoha hledisek: společenské příležitosti, barvy outfitu, typu výstřihu, nálady… Ale jedna věc, na kterou často zapomínáme, je sladit šperky s naším tónem pleti, barvou vlasů a odstínem očí. Každý člověk patří do jedné ze čtyř kategorií, které byly přiděleny k ročním obdobím a které nám pomáhají hledat barvy, co nám přirozeně sedí a lichotí.

 

 


 

Lidé jara mají v sobě něco z křehkosti této roční doby. I přes to, že si jaro nespojujeme s výrazně teplými dny, jarní typy se vyznačují teplými tóny. Jejich pleť je světlá s podtónem do žluta, broskovova, nebo lehce narůžovělého tónu, nikdy však ne do namodrale růžova. Ženy jarního typu se dobře opalují, opálení má sytou hnědou barvu. Jarní typy také často mají šedohnědé, nebo zlatavé pihy. Mají zpravidla plavé vlasy, či blond, vlasy barvy lnu, slámy, zlata nebo rusé. Jejich vlasy mají zlatavě teplý odlesk. Výrazné oči jim obvykle svítí jasnou modří, lesní zelení, nebo lískooříškově hnědou barvou.

 

 

 

Známé tváře jarního typu: Lisa Kudrow, Catharine Deneuve, Rene Zellweger, Marilyn Monroe

 

 

Šperky pro jarní typy

Jarním typům svědčí jemné pastelové barvy. Světle modré opály podtrhnou broskvový tón pleti a zvýrazní oči, bílé opály dokáží celkově rozjasnit jarní typy a doslova jim pomoct vystoupit z řady. Prohlédněte si šperky s bílými a světle modrými opály, které jsme pro vás vybrali.

 

 

 

 

 

 

Paradoxem je, že u letních typů přvládají studené tóny. Studený je podtón pleti, která má sklon k průsvitnosti, červenání a tmavým kruhům pod víčky. Vlasy, barvy od blond po světle hnědé, mají taktéž studený popelavě šedý lesk. I oči mají barvu chladně modré, tyrkysové, studené zelené nebo šedo-modro-hnědé. Pro letní typy je přízračný nízký kontrast mezi barvou vlasů a tónem pleti, která se obvykle špatně opaluje. Současný ideál krásy vyvíjí tlak na letní typy, aby potlačovaly svou přirozenou krásu make-upem, barvami a přelivy vlasů. Najít přirozený letní typ je proto čím dál tím obtížnější.

 

 

 

Známé osobnosti letního typu: Jane Seymour, Jeniffer Aniston, Julia Roberts, Audrey Hepburn, Grace Kelly

 

 

Šperky pro letní typy:

Letním typům sedí jemné odstíny studených barev. Z nerostů jim nejvíce prospívá azurová modř topazů a jemná fialová ametystů. Oba dva kameny nechají vyniknout jejich přirozenou krásu a jemné rysy. Prohlédněte si náš výběr šperků s ametysty a topazy, s nimiž vaše přirozená krása dostane nový rozměr.

 

 

 

 

Lidé podzimu by šlo snadno označit za “jižanské typy”, převládají u nich hluboké, teplé tóny. Pleť má zlatavý tón, velmi dobře se opaluje do bohaté žlutohnědé barvy. Vlasy, zpravidla tmavě hnědé, mahagonové, kaštanové, či zrzavé, mají vřelý zlatavý nebo měděný lesk. Netrpí-li podzimí typy nedostatkem slunečního svitu, kontrast mezi pletí a barvou vlasů je stejně jako u léta nízky. Nutno však zmínit, že letní typy vypadají vedle podzimů bledě. Podzimní oči mají barvu hořké čokolády, kaštanovou, olivovou, teple zelenou, nebo jantarovou.

 

 

 

Podzimní celebrity: Kate Middleton, Angelina Jolie, Winona Ryder, Ariana Grande

 

 

Šperky pro podzimní typy:

Vřelé a syté barvy jsou pro podzimní typy ideální. Červená barva padparače, barevné varianty korundu, accentuje přirozenů půvab a opálení podzimních typů, zvýrazňuje jejich temperamnt a vášnivou povahu. Naopak výrazná zeleň swarogreenů kontrastuje s barevným tónem pleti podzimních typů a nechává tak vystoupit jejich krásné jižanské rysy. Prohlédněte si výběr šperků se swarogreeny a padparači.

 

 

 

Zimní typy jsou ze všech čtyř ročních období ty nejsnáze rozpoznatelné. Dokonale na ně sedí popis “ledová krlovna”, ačkoli zároveň i “Sněhurka”. Právě velmi tmavé vlasy, s chladným, modrým odleskem, tedy tzv. havraní barvy, jsou pro ně typické. Pleť je naopak blédě luminiscentní, alabastrová, nebo s nádechem do olivova, podtón pleti je chladný a pleť má tendenci na místech namodrale růžovět. Oči zimních typů mají hlubokou modrou barvu, studeně-zelenou, šedo-modoru až černou, nebo studeně šedou.

 

 

Slavné tváře zimního typu: Liv a Liz Taylorové, Alexis Bladel, Lauren Graham, Kristen Ritter

 

 

Šperky pro zimní typy:

 

Zimní typům sedí nejlépe syté a studené odstíny. Rubíny a safíry byly v minulosti spojované s urozeným původem, oba dva tyto kameny lichotí typům “zimních královen”. Tmavě modrá barva safírů ladí s jejich tónem pleti i barvou očí, odvádí pozornost od nechtěného narůžovění pleti. Rubíny naopak vytváří kontrast, který podtrhuje výjmečnou modř jejich očí a alabastrovou pleť s namodralým tónem. Prohlédněte si také náš výber šperků s rubíny a safíry, s nimiž zimní typy nikdy neuděljí chybu.

 

Zůstaňte s námi v kontaktu a nenechte si uniknout žádnou novinku, přihlašte se k odběru našich newsletrů a sledujte nás na facebooku.

 

 

Komentáře nejsou povoleny.