Mocné ženy a jejich ještě mocnější šperky roku 2014

Máte-li pocit, že rok 2014 nějak příliš rychle utekl, máme pro vás malou vzpomínku v podobě toho nejlepšího, co minulý rok přinesl. Řeč bude o špercích, samozřejmě. Vybrali jsme pro vás osm signifikantních dám, které časopis Forbes uvedl v seznamu 100 nejmocnějších žen světa, a dali dohromady fotky šperků, kterými v minulém roce nejčastěji podtrhovali své postavení.

 

Královna Alžběta II.

Alžběta II., vlastním jménem Elizabeth Alexandra Mary, známá jako královna šestnácti nezávislým státům označovaným jako Commonwealth Realm, vládne krom toho i nejcennější sbírce klenotů na planetě. Její královská klenotnice zahrnuje korunovační klenoty Windsorské dynastie a řadu dalších příležitostných šperků, diadémů, tiár, náhrdelníků, korunek, čelenek, náušnic, prstenů a broží, jejichž cena je ve většině případů penězmi nevyčíslitelná. Co týče vkusu, královna v tomto roce často upřednostnila korály z pravých perel, které patří k jejím nejoblíbenějším. Perly a perleť se k ženě jejího věku a postavení bezpochyby dokonale hodí. Model obvykle doplnila také výraznou broží a nenápadnými, ale elegantními náušnicemi.

Get the look – prohlédněte si náš náhrdelník Vivien v klasickém stylu.

 

Catherine, vévodkyně z Cambridge

Ve srovnání s poklady jejího veličenstva je sice Catherine Middleton, známá také jako vévodkyně Kate, pouze chudou příbuznou, i přesto je jako choť korunního prince pod drobnohledem médií. Kate se vyznačuje svébytným svěžím stylem, který se jí dobře podařilo sladit s požadavky dvorního protokolu. Není tajemstvím, že je vzorem pro mnoho evropských žen, po jejích svatbě s princem Williamem vzniklo například davové šílenství po imitacích zásnubního prstene s velkým modrým safírem a čtrnácti brilianty. V roce 2014 se na veřejnosti často objevovala pouze s nenápadnými náušnicemi z bílého zlata a se zirkony, s elegantními přívěsky zavěšených na jemných zlatých řetízcích, lidově známými jako struny. Na oficiální návštěvy často volila brož ve tvaru listu kapradiny, který je symbolem svrchovanosti britské monarchie nad ostrovy Nového Zélandu, který Kate dostala darem od královny.

Get the look – prohlédněte si naše nejprodávanější přívěsky.

 

Angela Merkel

V porovnání s hrdým stylem jakým jsou prezentovány klenoty britských panovnic jsou šperky německé kancléřky Angely Merkelové vskutku téměř přehlédnutelné. Angela, podle časopisu Forbes aktuálně nejmocnější žena světa, zřejmě nemá potřebu podtrhovat svou světovou svrchovanost své funkce a autority okázalými cennostmi. Naopak sama často volí pragmatismus i v oblékání a zdobí se pouze nenápadnými náhrdelníky z bílého zlata, nebo drahých kamenů zemitých barev, jako jsou záhněda, labradorit a onyx, které jen stydlivě vykukují z poza výstřihů političky. Jako jediná žena v našem výběru nenosí náušnice, nemá ani v čem. Ale ukažte nám odvážlivce, který by se to odvážil kritizovat.

Get the look – prohlédněte si naše jednoduché, ale elegantní zlaté řetízky.

 

Christine Legarde

V přímém kontrastu s rezervovaným vztahem k šperkům německé kancléřky je francouzská elegance druhé nejmocnější ženy eurozóny a páté ženy ve světě. Naopak Christine Legardová, ředitelka Světového měnového fondu, francouzská pravicová politička, advokátka a právnička se zaměřením na pracovní právo a antimonopolní oblast, se ráda zdobí drahocennými šperky. Nebojí se ani odvážných kombinací, výrazných vzorů a experimentování s etnickými prvky. Šperky se jí dokonale daří sladit s outfity a především také se svými šátky, kterými je všeobecně známá jako žádná jiná politička. Christine je zkrátka žena s ostrými lokty, co se umí obléct a ví, co jí lichotí. Francouzský šarm se opravdu nezapře.

Get the look – prohlédněte si naše náušnice s australskými bílými opály a zirkony Vivien.

 

Madeleine Albright

Když padne řeč na brože, není možné opomenout ženu, která je jimi přímo proslulá. Bývalá ministryně zahraničních věcí USA, velvyslankyně OSN, Madeleine Albright, rozená Marie Jana Korbelová, vlastní sbírku velmi drahocenných broží, s nimiž po boku za dob své kariéry roztáčela kola světové politiky. O své lásce k brožím a jaký jim vdechla skrytý význam za dob, kdy vyjednávala s velikány velmi nedávných dějin, napsala dokonce knihu s titulem Tajná řeč broží, kterou vřele doporučujeme k přečtení.

Get the look – toužíte po broži, která by vás vystihovala, dejte nám vědět, jsme schopní vyrobit na zakázku cokoli.

 

Beyoncé

Kdyby probíhala volba neoficiální královny za velkou louží, vyhrála by ji rozhodně zpěvačka Beyoncé, sedmnáctinásobná držitelka prestižního ocenění Grammy, proslulá také svým předešlým působením v uskupení Destiny’s Child. Ve svém hitu Single Ladies zpívá mimo jiné o zásnubním prstenu, ten její si můžete prohlédnout na fotografii výše. Zmíněný prsten z bílého zlata dostala od rapera Jay-Z, za kterého se provdala v roce 2008. Nikdo by ani nehádal, že je Beyoncé matkou tříleté holčičky. Však ani mateřství ji neodradilo od práce, již přes rok se věnuje nové desce BEYONCÉ a cestuje po světovém turné. Beyoncé volí výrazné, ale jednoduché šperky, které podtrhují její půvabné afro-americké rysy.

Get the look – prohlédněte si náš extravagantní prsten se zirkonem a plastikou.

 

Lady Gaga

Co do počtu fanoušků však Beyoncé šlape na paty zpěvačka a skladatelka italského původu Stefani Joanne Angelina Germanotta, lépe známá jako Lady Gaga, která svým avantgardním vkusem a sklonem k šokování veřejnosti zastiňuje všechny ostatní ikony popkultury. Lady Gaga se na veřejnosti ráda ukazuje s nejrůznějšími neotřelými modely doplněnými o ještě nevídanější šperky a bižuterii. Nositelnost a praktičnost těchto šperků je však mnohdy značně omezená, stejně jako setrvání jejích hitů na výsluní světových hitparád.

Get the look – prohlédněte si náš nepřehlédnutelný náramek s australskými opály.

 

Angelina Jolie

Pan a paní Smithovi, Lara Croft – Tob Raider, Alexandr Veliký, Beowulf, Zloba – Královna černé magie. To a mnohé další jsou filmy, které proslavily oscarovou hollywoodskou hvězdu Angelinu Jolie. Kromě herecké kariéry je také filmová producentka a zvláštní velvyslankyně Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. Své postavení 50. nejmocnější ženy světa roku 2014 demonstrovala na veřejnosti nádhernou zlatou soupravou se smaragdy, nebo náhrdelníkem s masivními broušenými křišťály, které ještě více umocňují její vzezření olympské bohyně. Angelina se nebojí ani odvážných prvků, jako jsou například falešné provlékací naušnice, lidově známé jako tunely, kterou jsou velmi oblíbené některými subkulturami mladé generace.

Get the look – prohlédněte si naši nabídku šperků se Swarogreeny.

 

Oprah Winfrey

Tato nevadnoucí krása a jiskra v očích náležící podle časopisu Forbes čtrnácté nejmocnější ženě a zároveň nejbohatší afroameričance světa. Oprah se proslavila především svou show trefně pojmenovanou Oprah Winfrey Show. Méně známé je již to, že si mnoho Američanů přálo, aby kandidovala na post prezidentky Spojených států, k tomu se sice nevyjádřila, výrazně však dopomohla Baraku Obamovi k vítězství tím, že jej podporovala v jeho kampani. Oprah si nepotřebuje dokazovat své nesmírné bohatství okázalými šperky, naopak se často objevuje pouze s výraznými briliantovými naušnicemi, bez náhrdelníku. Na významné události preferuje brože, které doplňují její elegantní a moderní outfit, jako ta na obrázku z bílého zlata a s osmi přírodními ametysty.

Get the look – prohlédněte si naše šperky s ametysty.

 

Komentáře nejsou povoleny.